خط مشی کیفیت نیکو الکترونیک

خط مشی کیفیت شرکت نیکو الکترونیک پیشرو

شرکت نیکو الکترونیک پیشرو مدرن ترین مونتاژ کننده  انواع بردهای الکترونیک در ایران می باشد. مدیریت شرکت ضمن اعلام تعهد خود نسبت به برآورده ساختن خواسته های مشتریان، توسعه فرهنک کیفیت را هدف خود قرار داده است بدین منظور نسبت به ایجاد و استقرار یک سیستم مدیریت کیفیت در کلیه فرایندهای سازمان، بر اساس مشخصه فنی ISO 9001:2015  با رعایت مقررات مشتریان اقدام نموده است.

نقطه تمایز محصولات و خدمات شرکت نیکو الکترونیک در تولید محصول با زمان تحویل و قیمت مناسب در کنار کیفیت مطلوب و کامل بودن زنجیره ارزش می باشد. نقش فناوری در سازمان بدین گونه است که در سالهای آینده همچون سالهای گذشته از تکنولوژی روز دنیا در تجهیزات خود بهره خواهد برد. ایجاد ارزش برای مشتری بصورت پاسخگویی مناسب به تمامی نظرات و شکایات مشتریان، نظرسنجی های پیوسته از مشتریان و اعمال نظر ایشان و ارائه محصولات با کیفیت بهتر و مطلوب تر می باشد. شکل سازمان برای همکاران توام با همدلی و امنیت می باشد و امکانات مناسب کاری و آرامش و افتخار و حس رضایت از شغل، پرستیژ کاری، عدم آشفتگی کاری، نظم و ترتیب و هارمونی مناسب کارها از ویژگی های کاری ایشان می باشد. در آینده سهامداران از سرمایه گذاری در شرکت نیکو الکترونیک احساس رضایت مطلق خواهند داشت.

رئوس خط مشی شرکت به شرح زیر اعلام می گردد:

  1. تلاش برای رسیدن به افزایش تولید، فروش و سهم بازار،
  2. نگهداری و استفاده بهینه از سیستم ها و ماشین آلات موجود و افزایش بهره وری، کارایی و اثربخشی فرایندها جهت تحقق نیازمندیها،
  3. توجه به نیازمندیهای مشتریان بیرونی و درونی و ارتقاء رضایت طرفهای ذینفع سازمان،
  4. تحلیل پیوسته داده های سازمان و بهبود مداوم فرایندها و فعالیت ها تا حد دستیابی به نقص صفر،
  5. ایجاد زیرساخت لازم جهت حل مشکلات و بهبود فرایندها و ارتقاء سطح آموزش و توانایی همکاران و مدیریت همیاران در راستای بروز نگهداشتن دانش سازمانی،
  6. ارتقاء روحیه و انگیزه کارکنان از طریق جلب مشارکت آنان و بهبود کیفیت کاری،.
  7. بررسی و آنالیز ریسک ها و فرصت های کلیه فرایندهای سازمان در راستای بهبود و تحت کنترل در آوردن آنها.

این اهداف در راستای خط مشی کیفیت حداقل به صورت سالیانه بازنگری شده و در دسترس کلیه ذینفعان قرار می گیرد.. مدیرعامل شرکت متعهد به استقرار و توسعه الزامات مدیریت مطابق با استاندارد ISO 9001:2015 و بهبود آنها براساس اندازه گیری عملکرد سیستم مدیریت کیفیت شرکت می باشد. همکارانی که در راستای اهداف فوق قدم برمی دارند به عنوان سرمایه اصلی شرکت محسوب می گردند و مسئولیت تداوم سیستم مدیریت کیفیت را برعهده دارند.