نمایشگاه الکترونیکا 2018

صنعت الکترونیک آینده ، هوشمند ایمن و بی خطر است.

  • الکترونیکا (بزرگترین نمایشگاه قطعات الکترونیکی) تاکنون
  • 80.000 بازدید کننده – افزایش 10 درصدی
  • تجربه الکترونیکا و جشن موفقیت آن

بیش از 3100 غرفه‏دار از بیش از 50 کشور از 13 الی 16 اکتبر 2018 نگرش الکترونیک آینده، راه حل‏ها و محصولات خود در نمایشگاه تجاری مونیخ ارائه‏ می‏دهند. موضوعات متناقص الکترونیک امسال شامل کلاه‏برداری، هوش مصنوعی و قطعات الکترونیک پزشکی است.

فالک سنگر، مدیرعامل مس مونچن، در مورد نتایج این رکورد پس از چهار روز بسیار راضی بود. «الکترونیکا» مهم‏ترین مکان جلسه برای صنعت الکترونیک است و امسال افزایش 8درصدی غرفه دار ، رشد 10 درصدی بازدیدکننده و افزایش 20درصدی فضای نمایشگاه را ثبت کرده است. ما واقعاً خوشحالیم که غرفه داران و بازدیدکنندگان ارتباط روزافزون الکترونیک را درک می‏کنند.

از لحاظ تعداد غرفه داران به ترتیب؛ کشورهای پیشرو: آلمان و به دنبال آن چین، تایوان، ایالات متحده آمریکا و بریتانیا بودند.

با بینش افزایش تأثیر هوش مصنوعی در زندگی روزمره، کورت سیورز، رئیس قطعات نیمه هادی NXPV و CEO NXP آلمان، بر شعار الکترونیکا امسال ، «اتصال هر چیز برپایه هوشمندی ،ایمنی و بی خطر بودن» تأکید کرده است.

اولاً؛ هوش مصنوعی زیرساخت ارتباطات نیاز دارد.

دوماً؛ مصرف کنندگان درصوتی به هوش مصنوعی دست می‏یابند که بتوانند با امنیت و اعتماد به آن نزدیک شوند.

از دیدگاه اتحادیه تولیدکنندگان برق و الکترونیک آلمان، نمایشگاه تجاری موفق بوده است. کریستوف استپورک، رئیس قطعات موبیلیته و سیستم میان رده است : « روند مثبت در بازار الکترونیک در الکترونیکا 2018 ادامه دارد». باوجود اینکه کمبود نیروی ماهر که مسئله‏ای است که نباید نادیده گرفته شود، احساس می‏شود با «تجربه الکترونیکا» الکترونیکا یک فرصت و قالب موفق برای برانگیخته کردن دانش آموزان و دانشجویان به موضوع الکترونیک طراحی کرده است.

آمار و ارقام نمایشگاه

80.000 بازدید کننده تجاری از 80 کشور به مونیخ آمدند. رضایت بازدید کنندگان باتوجه به نظرسنجی 99درصد بوده است.

این رویداد رتبه عالی را به ارمغان آورده است. از لحاظ تعداد بازدیدکنندگان، کشورهای برتر آلمان و به دنبال آن به ترتیب ایتالیا، اتریش، بریتانیا ، ایرلند شمالی، فرانسه، سوئیس، ایالات متحده آمریکا، فدراسیون روسیه، چین و لهستان بودند.

 

میزگرد متمرکز بر هوش مصنوعی CEO

روز اول نمایشگاه، نمایندگان صنعت درمورد اهمیت هوش مصنوعی در صنعت الکترونیک بحث کردند. شرکت کنندگان در مذاکره شامل: جین مارک چری (STM)، دیان دینگ ((Alibaba ، الکساندر کوچر ( Elektrobit) ، رین هارد پلاس (In Fineon) ، والدن ذینز (Mentar Graphics) و کورت سیویرز (NXP) بودند.

در میزگرد CEO، رین هارد پلاس بر نیاز به یک رویکرد پایدار در مسئله هوش مصنوعی اینگونه تأکید کرد: «ما صنایع قوی در آلمان داریم، هوش مصنوعی بعنوان مکمل و یا حتی جایگزین وارد آن می‏شود. بنابراین توسعه استراتژی هوش مصنوعی برای تأسیس صنعت دیجیتال در آلمان و اروپا مهم است»

تجربه الکترونیکا بصورت موفقیت آمیزی راه اندازی شد.

در سالن C6 قالب جدید «تجربه الکترونیکا» بر روی ایجاد ارتباط بین غرفه داران، دانش‏آموزان، دانشجویان و بازدیدکنندگان تجاری تمرکز کرده است. در طول این 4 روز نمایشگاه، برنامه‏های کاربردی، نمایشگاه‏های زنده و نمایشگاههای شغلی، بینش خود را درمورد دنیای الکترونیک و حرفه‏های آن ادامه دادند.

حضور جرمی رفکین، اقتصاددان آمریکایی در اولین روز نمایشگاه، بسیار برجسته بود. او در صحبتهای خود خواسته‏های روشنی درباره استفاده از هوش مصنوعی را ابراز کرد: «ما باید بدانیم که برای چه چیزی باید هوش مصنوعی استفاده کنیم و برای چه چیزی نباید از آن استفاده کنیم. اطلاعات بزرگ نقش مهمی را در ارتباطات، انرژی و حمل بازی می‏کنند. هوش مصنوعی در این بخش باعث افزایش کارایی و کاهش هزینه‏ها می‏شود»

موفقیت در کنفرانس قطعات الکترونیکی پزشکی الکترونیکا

پزشکی با الکترونیک همراه است: فیزیکدانان و مهندسین قطعات الکترونیک برای اولین بار در مورد آینده پزشکی در کنفرانس قطعات الکترونیکی پزشکی الکترونیکا که به موضوع الکترونیک پزشکی و شبکه‏های مهندسی الکترونیک و فیزیکدانان اختصاص یافته بود بحث کردند. موضوع بحث «انسان متصل: سلامتی به لطف الکترونیک و داده‏ها؟» بود.

اولیور همادن، رئیس بخش الکترونیک پزشکی در دانشکده فنی مونیخ در آلمان، رای مثبتی را به تصویر می‏کشد: «قالب EMEC با مراحل متعدد در مجاورت مستقیم بازسازی شد که یک ابزار زیبا برای دادن فرصت به شرکت کنندگان در یادگیری، ملاقات و صحبت کردن است. من منتظر کنفرانس بعدی پزشکی الکترونیکی هستم»

کنفرانس اتوماتیو الکترونیکا؛ کنفرانس پلت فرم جاسازی شده الکترونیکا، کنگره بی سیم و 16 انجمن دیگر که برنامه حمایت گسترده الکترونیک را همراهی کردند.

سیمکان یویرپا Semicon Europa)) برای اولین بار در نمایشگاه الکترونیکا

بیش از 300 غرفه دار از سیمیکان یوروپا ، راحل ها و محصولاتشان از نوع تولیدات نیمه هادی در سالن A4 به نمایش گذاشتند. آجیت مانوچا، رئیس اتحادیه صنعت سمی (Semicon Europa) بیان کرد: «غرفه داران از همکاری جدید بوجود آمده بین سمی کان یروپا (Semicon Europa) و الکترونیکا بسیار خوشحال هستند. این یک مزیت واقعی برای کل زنجیره ارزش صنعت الکترونیک است».

سال آینده سمی کان یوروپا بعنوان دارنده بخشی از محصولات تولیدی برگزار خواهد شد.

 

نمایشگاه بعدی الکترونیکا 10 الی 13 نوامبر 2020 برگزار خواهد شد.

 

درباره الکترونیکا:

الکترونیکا یک کنفرانس و نمایشگاه مجانی الکترونیک است، نمایشگاه مهمترین مکان برای صنعت الکترونیک بین المللی است و همچنین برنامه‏های پشتیبانی با انجمن‏ها و کنفرانس‏هایی مانند کنفرانس اتوماتیو الکترونیکا، کنفرانس پلت فرم جاسازی شده الکترونیکا، کنفرانس الکترونیکی پزشکی الکترونیکا و کنگره بی‏سیم را پیشنهاد می‏دهد. در سال 2018 ، قالب تجربه الکترونیکا با نمایشگاه زنده و برنامه‏های کاربردی، برتری خود را در سالن C6 جشن گرفت. جایزه الکترونیکا از سال 2016 ارائه شده است. حدود 80.000 بازدیدکننده و بیش از 3100 غرفه‏دار در نمایشگاه الکترونیکای 2018 شرکت کردند. نمایشگاه الکترونیکا از سال 1964 هر 2 سال یکبار در مونیخ برگزار می‏شود. زمان نمایشگاه بعدی 10 الی 13 نوامبر 2020 خواهد بود.

 

 

 

پیگیری اخبار