انگیزه ها ی صادرات جهت رشد تولید هند

سازندگان گوشی های هوشمند به دنبال انگیزه ها ی صادرات جهت رشد تولید هند هستند.

بمبئی (رویترز)- سازندگان گوشی هوشمند در هند خواستار اعتبارات صادرات برای دستگاه ها و کاهش تعرفه ها در زمینه ی واردات ماشین آلات که به عنوان بخشی از اقداماتی است که بیان می کنند، سومین اقتصاد بزرگ آسیا به مرکز تولید گوشی های هوشمند جهانی تبدیل خواهد شد.

ICEA ،انجمن الکترونیک و تلفن همراه هند، که اعضای آن شامل برخی از بزرگترین برند های صنعت مثل شرکت Apple هستند که پیشنهاداتشان را در اسناد 174 صفحه ای که توسط رویترز بازبینی شد، ارائه دادند و به دولت پیش از اعلام بودجه سالیانه اش در هفته ی آینده، منتقل کردند.

ICEA در اسناد خود ذکر کرده است: «با وجود آنکه کشور نزدیک است به نقطه اشباع دست یابد، بدون صادرات رشد تولید نمی تواند پایدار و سریع باشد». ICEA تایید کرد که این سند را ارائه کرده است. وزرای مالی و تکنولوژی به این درخواست ها پاسخ ندادند.

ICEA اظهار داشت:«با تاسیس کمپین (ساخت هند) دولت ، در سال 2014 و افزایش مالیات تدریجی برای صادرات قطعات تلفن همراه، باعث ایجاد بیش از 260 واحد تولیدی و بیش از 600 هزار فرصت شغلی در کشور شد».

 این عمکرد به هند کمک کرد که دومین تولید کننده بزرگ گوشی تلفن همراه بعد از چین شود و سازندگان گوشی های هوشمند خارجی مثل شرکت Oppo و Samsung را برانگیخت تا با تولید کنندگانی چون شرکت های Wistron Corp و  Hon Hai Precision قرارداد ببند تا به تولید تلفن های همراهی که قبلا در داخل کشور فروخته می شدند، وسعت دهند. این صنعت در حال حاظر برای وسعت بیشتر تحت سیاست ملی گسترده تر الکترونیک که اخیرا روی آن کار می شود، ایجاد شده است. در عین حال، دولت نیز موانع را افزایش می دهد. ماه آینده، دولت دو ماه پیش از آغاز برنامه ریزی، شروع به اخذ مالیات مبنی بر واردات صفحات لمسی (Touch panels) می کند و پیام هایی را به تولید کنندگان گوشی ابلاغ می کند که نسل ابزار مونتاژ پنل ها به صورت داخلی هزینه قابل توجهی دارد. ناوکندارسینگ، مدیر تحقیقاتی شرکت مشاوره ی بین المللی اطلاعات، اظهار داشت: «سازگاری در سیاست برای بلوغ هر صنعتی مهم است». همچنین بیان کرد که کشمکش در سیاست به انگیزه سرمایه گذار و به موقعیت کشور به عنوان مقصدی برای تولید، صدمه وارد می کند.

ICEA، در مدرکش به دولت پیشنهاد داده است که اعتبار صادرات را نسبت به ارزش حمل تلفن همراه از4 درصد به 8 درصد افزایش دهد. همچنین خواستار ارائه ی 5 درصد اعتبار صادرات در خدماتی مانند برنامه های تلفن همراه شد. پیشنهادات دیگر این گروه که شرکت Huawei، Oppo و Foxconn نیز جز آن هستند، شامل مالیات کمتر برای واردات کالاهای با ارزش مثل ماشین آلات و اطمینان از اینکه تولیدکنندگان دسترسی به سرمایه ی کم هزینه دارند، می باشد.

ویکاس آگاروال، رئیس گوشی هوشمند چینی OnePlus در هند که عضو ICEA نیست، گفت: «اکنون مرحله ی بعدی (تولید) می تواند توسط انگیزه های صادراتی هدایت شود».و همچنین ادامه داد که هدف نهایی، مستقر کردن هند به عنوان مقصد مورد نظر است که نه تنها توسط عوارض گمرکی، بلکه توسط فرصت ها در بازار هند هدایت می شود.

ICEA ، از دولت خواست تا روی عوارض گمرکی قطعات جدید تجدید نظر کند و به تولید داخلی قطعاتی که تحت رژیم مالیات واردات است، اجازهی توسعه ی به موقع دهد.تعرغه ی واردات صفحات لمسی نگرانی خاصی را برای تولیدکنندگانی چون سامسونگ بوجود آورده است.

طبق گزارش Economic Times در این هفته، شرکت کره یجنوبی به فدرال دولت نامه ای را نوشته است و در آن ذکر کرده است که نمی تواند دو نمونه از کارهای جدیدش را به خاطر تعرفه در هند تولید کند.

شخصی که با این موضوع آشنا بود، به رویترز گفت که سامسونگ برای دولت این موضوع را نوشته است و این شرکت مشغول سرمایه گذاری برای دستگاه مونتاژ صفحات لمسی در هند است که تا پایان مارس 2020 آماده خواهد شد.

ICEA در گزارش قبلی اش بیان کرد که دولت قصد دارد تا پایان ماه مارس 2020، از 100 میلیون دلار در سال 2017، 9 میلیارد دلار تلفن همراه را صادر کند و همچنین اظهار داشت که علی رغم برخی پیشرفت ها در صادرات از سال 2015، کشور هند راه طولانی را برای تبدیل شدن به مرکز صادرات پیش رو دارد.

(منبع: EIPC Speed News، فوریه ی 2019)

 

 

 

پیگیری اخبار

فایل ضمیمه: