جنگ تجاری ایالت متحده و چین می تواند به نفع هند باشد

بنگالورو، هند-  تولید کنندگان قرارداد جهانی الکترونیک در حال برنامه ریزی برای سرمایه گذاری حدود یک میلیارد دلار در پنج سال آینده برای گسترش امکانات تولید خود در هند هستند.
Wistron و Foxconn متکی به تایوان، به ترتیب از دولت درخواست سرمایه گذاری حدود 700 میلیون دلار و 350 میلیون دلار را داشته اند. بر اساس یک گزارش در Times economics، این یک بسته ی انگیزه ای است که می تواند این شرکت ها را به ترتیب به سود 140 میلیون دلاری و 70 میلیون دلاری برساند. Wistron احتمالا شروع به تولید آیفون 8 در کشور را خواهد کرد در حالیکه Foxconn قصد دارد تا با تولیدات بالاتر برای مشتری هایی چون Xiaomi و Nokia، از آن ها حمایت کند.
 و این یک بلیط بزرگ سرمایه داری است. چندین شرکت، مخصوصا در زمینه تلفن همراه از sumsung و  Xiaomi که شرکت های بزرگی هستند گرفته تا شرکت های کوچکتر و دارای برند کمتر شناخته شده، همه از سرمایه گذاری در تولید شروع کرده اند.
نکته ی قابل توجه این است که، در حال حاضر در هند  240 شرکت به تولید محصولات الکترونیکی 

مشغولند که حدود نیمی از آنها (127 شرکت) تولید کننده تلفن های همراه با Noida و Greater Noida در شمال هند هستند که به عنوان یک مرکز تولید تلفن همراه به بازار عرضه شده است و 57 کارخانه دارد. 
براساس گزارش اخیر کنفرانس سازمان ملل درباره تجارت و توسعه (UNCTAD)، هند به عنوان یکی از بزرگترین سودآوران جنگ تجاری میان آمریکا و چین ظاهر خواهد شد و احتمال افزایش صادرات آن تا همگام شود.
دولت مرکزی به 193 مورد از 421 پرونده ، طرح های تشویقی اصلاح شده (M-SIPS) داده است که  144 مورد از آن ها سرمایه گذاری کلی 1.32  میلیارد دلاری خود را آغاز کرده اند. این طرح یارانه سرمایه ای را تا 25٪ برای واحدهای تولید الکترونیکی فراهم می کند و وظایف و بازپرداخت وظایف تعرفه ای / مالیات غیر مستقیم برای جذب سرمایه گذاری را انجام می دهد.
طبق گزارش اعلام شده، ممکن است  Wistron برخی از رایانه های شخصی، اینترنت (IoT)، شرکت های پزشکی و خدمات ابری را به هند انتقال دهد. در حال حاضر، این شرکت دارای دو کارخانه در نزدیکی بنگالورو است که دستگاه های آیفون اپل SE و آیفون 6S را برای فروش در هند مونتاژ می کند.
طبق گزارشات رویترز در هفته آخر دسامبر، اپل اظهار داشته است که بالاترین مونتاژش را از طریق واحد محلی  Foxconn در هند شروع خواهد کرد.
این اولین بار است که این تولیدکننده قرارداد تایوانی محصولش را در کشور تولید می کند. 
این گزارش اظهار داشت که Foxconn از مدل های گران قیمت تر مانند گل سر سبد خانواده ی آی فون ایکس استفاده خواهد کرد و احتمالا کسب و کار اپل در هند به سطح جدیدی خواهد رسید.  

 

 

پیگیری اخبار
 

فایل ضمیمه: