تعامل خیرخواهانۀ دیجی‌کی و Z2Data برای کاهش تبعات کوئید19

جهان الکترونیک: شرکت دیجی‌کی به عنوان تأمین‌کنندۀ جهانی قطعات الکترونیک به تازگی با شرکت Z2data  برای حمایت از اولویت‌های پیشنهادی و دیتای قطعات شرکت‌های تولیدکنندۀ ادوات تست و ونتیلاتور مقابله با فراگیری ویروسCOVID 19  همکاری می‌کند.
با ارائۀ این خدمت که هیچگونه چشم‌داشتی به همراه ندارد، دیجی‌کی به سازندگان قطعات اصلی تجهیزات پزشکی با هدف سرعت بخشیدن به روند تولید، کمک خواهد کرد. این دو شرکت اعلام کرده‌اند که مدیریت اطلاعات قطعات(BOM) در شرکت‌های در حال مبارزه با ویروس کوئید 19 را به طور رایگان انجام خواهند داد. 
به واسطۀ این شراکت، Z2Data  بدون هیچ هزینه‌ای دسترسی به دیتا بیس بیش از یک بیلیون قطعه الکترونیکی را در اختیار قرار داده است و مدیریت ریسک و زنجیره تأمین را نیز پشتیبانی می‌کند.
این ابزارها، سازمان‌ها را قادر می‌سازد تقاضای بازار را بر اساس مواردی چون مدیریت لیست خرید(BOM)، انتخاب آگاهانۀ خرید، پیدا کردن منابع مشابه و نیز در دسترس بودن قطعه بر اساس زمان تهیه و قیمت، برآورده نمایند.
بازسازی طرح‌های قدیمی برای ونتیلاتورها و دستگاه‌های تست و یا طراحی‌های جدید، نیازمند انتخاب قطعات الکترونیک و آلترناتیوهای آنها در سریع‌ترین زمان ممکن است که این مهم برای افزایش تولید چندین منبع و همچنین اطلاعات قطعات مورد نیاز است.
«محمد احمد» مدیرعامل شرکت Z2Data در این باره توضیح می‌دهد: ابزارهای Z2Data و دیتابیس‌ها به مهندسان و متخصصان زنجیره تأمین کمک می‌کند تصمیمات مهم را در کمترین زمان اتخاذ کنند. در این شرایط بحرانی همچنین سازمان‌ها نیز سریع‌تر ‌می‌توانند به محصول نهایی برسند.
«جیم ریکاردلی» معاون اجرایی کسب وکار دیجیتال شرکت Digi- key می‌گوید: منبع غنی دیجی‌کی موجودی بیش از 2.2 میلیون قطعه در انبار و توانایی حمل فوری قطعات می‌باشد. 
به گفتۀ وی، آنها به دنبال کمک بیشتر به سازمان‌های نوآورانه با هدف کاهش اثر مخرب Covid 19 و جلوگیری از فراگیری آن هستند و در این بین، همکاری با شرکت Z2Data، باعث شده است از طریق مشارکت و تعامل بتوان به پیشرفت و نوآوری‌های جدید به ویژه در کاهش تبعات ویروس COVID-19 نزدیک شد.