برنامه ریزی برای رشد اپل و ظهور شرکت های مبتنی بر هوش مصنوعی در دوران شیوع COVID-19

علی­رغم عملکرد موفق شرکت اپل در تولید محصولات آیفون، سود خالص این شرکت، در پی اختلال گسترده ناشی از بیماری همه­گیر  COVID-19 حدود 89.49% کاهش پیدا کرده است. اما برای جبران خسارت وارده، این شرکت کاهش هزینه های مدیریتی و عملیاتی برای تقسیم سود نقدی 4.2 دلار NT برای هر سهم مشترک را به عنوان یک استراتژی دفاعی درنظر گرفته است. علاوه بر این، این شرکت تصمیم به اجرای یک گردهمایی در ماه اکتبر برای نمایش پیشرفت های جدید خود که شامل پنج مرکز حوزه­ی تخصصی در زمینه هوش مصنوعی، نیمه هادی­ها، ارتباطات نسل بعدی­، امنیت سایبری و رایانش کوانتومی است را دارد تا از این طریق بتواند تا 10 درصد از سهم بازار را افزایش دهد.

با وجود اینکه صنعت مواد نفتی از نظر تئوری،  سبد محصول متنوعی دارد ولی شرایط فعلی و شیوع ویروس همه­گیر کرونا سبب شده کل صنعت نفت تحت فشار قرار گرفته و توانایی برای حرکت بین بازارها شدیدا محدود شود. همین موضوع سبب روی آوردن به شرکت تجاری "Riskmethod" واقع در شهر مونیخ کشور آلمان شده است. عملکرد این شرکت به گونه­ای است که سبب کنترل کردن دیجیتالی و آنلاین زنجیره تأمین، مسیر حمل و نقل، راه­اندازی کارخانه­ها و حتی پیش­بینی تقاضا شده و به سبب شیوع کرونا کسب و کار این شرکت نوپا در حال رونق می­باشد. این شرکت سبب انتشار سیگنال­های خطر شده و مسیر اختلالات احتمالی که برای تأمین­کننده وجود دارد را فراهم می­آورد. از جمله اقداماتی که این برنامه دیجیتالی را ارائه می­دهد خاموش کردن دستگاه­های مسیر بحرانی می­باشد که سبب می­شود شرکت­ها بدون استقرار در محیط بتوانند کنترل محیط را بدست گرفته و حفظ کنند.

از سایر شرکت­ها و خدماتی که در دوران بحران کرونا بسیار رونق گرفته­اند خدمات شرکت "Ecolab" می­باشد. این شرکت بواسطه­ی خودکارسازی شرایط، می­تواند نیروی انسانی در حال کار که در معرض مواد حساس هستند را  از راه دور کنترل کرده و حتی در اوج بحران از جمله دوران کرونا به مشتریان خدمت­رسانی کند.

 

منبع mapping out plan to drive growth in Apple and rise of rise of AI-powered companies during COVID-19 نوشته شده توسط Rajesh Kumar Singh