محدودیت ایالات متحده نسبت به صادرات بزرگترین تولیدکننده تراشه چین

به گزارش روئیترز، اخیرا دولت آمریکا تهدید کرده است که بزرگترین تولیدکننده­ ی تراشه در کشور چین (SMIC) را به لیست سیاه خود اضافه خواهد کرد و به منظور دریافت مجوز صادرات تجهیزات خاص، قوانین سخت­گیرانه ­ی جدیدی را علیه این تولیدکنندگان اعمال خواهد کرد.

رویترز در ادامه نوشت، وزارت بازرگانی (DoC) در نامه ای خطاب به برخی از شرکت های فناوری ایالات عنوان کرد که اجزای تولیدی خاص و حیاتی تولید شده توسط SMIC می تواند برای اهداف نظامی استفاده شود. از آنجایی که تا زمانی که وزارت بازرگانی SMIC و شرکت­های تابع آن این موضوع را به صورت رسمی دنبال نکند شرایط صدور مجوز وجود نخواهد داشت. به گزارش خبرگزاری، SMIC هیچ اعلان رسمی از وزارت امور داخلی دریافت نکرده و هرگونه ارتباط قبلی با ارتش را انکار کرده و خواستار مذاکره با دولت آمریکا شده است.

برای کاهش اعتماد  به واردات کشور، قوانین جدید مسیر دسترسی به تجهیزات لازم برای تولید تراشه­ ها را محدود می کند که همین امر سبب می شود جلوی شرکت SMIC برای تولید تراشه ­های پیشرفته تر گرفته شود.

ریچارد ویندزور ، بنیانگذار وبلاگ تحقیقاتی رادیو فری موبایل ، گفت این تحریم ها دقیقا یک گام عقب تر از مجازاتی است که شرکت های آمریکایی را ملزم به داشتن مجوز حمل کالا می کنند. وی ادامه داد از آنجایی که تعداد کمی از شرکت ها تجهیزات تولید تراشه را در دست دارند شرکت SMIC اکنون در موقعیت بسیار سختی قرار دارد زیرا هیچ تولید کننده­ ای بدون کیت یا نرم­ افزارهای آمریکایی قادر به تولید سیلیکون نخواهد بود.

منبع : mobileworldlive

 

 

برای سفارش محصولات مورد نظر اینجا کلیک کنید.