شرکت های تراشه الکترونیکی با هم در قالب Open RF همکاری می کنند

چندین تامین­ کننده تراشه­ های الکترونیکی، از جمله مدیاتک، سامسونگ، اینتل و برادکام در قالب رابط­های بازRF، با هم شروع به همکاری کردند، اگرچه بازیکن اصلی یعنی کوالکام در میانه­ ی این رابطه حذف شد.

این شرکت­ها بواسطه­ ی همکاری در قالب اتحادیه (OpenRF) قصد دارند تراشه­ های الکترونیکی با مشخصات ویژه ­ای را به دنیا معرفی کرده و تولید کنند. اتحادیه OpenRF استدلال کرد که این همکاری به نفع تمامی اعضای تیم بوده، هزینه ­ها را کاهش داده، عملکرد را بهبود بخشیده و زنجیره تامین تراشه ­های الکترونیکی را ارتقا میدهد.

دیوید آرچبولد، معاون بازاریابی شرکت برودکم افزود: این همکاری چند جانبه به نفع شرکت­های درگیر بوده و به کاهش زمان خرید و ساده­ سازی چرخه طراحی OEM کمک می کند.

از دیگر اعضای گروه، می­توان به شرکت­های موراتا و قروو اشاره کرد. همانطور که پیش­تر گفته شود شرکت کوالکام در میانه­ ی این همکاری از اتحادیه حذف شد. با حذف چشمگیر این شرکت، مدیرعامل این شرکت استیو مولنکوف ادعا کرد که بیش از 660 مورد از سفارشات "تقریباً همه ­ی سفارشات"  در ماه ژوئیه، بر اساس طراحی­ هایی که در توافق­نامه­ ی RF انجام میشود بوده است.

بنابراین کوالکام شروع به پیوستن به سایر استانداردهای باز نمود: رئیس جمهور کریستیانو آمون در ماه سپتامبر گفت که این شرکت در حال کار روی کیت RAN باز است ، اما جزئیات آن بعداً فاش خواهد شد.

 

منبع mobileworldlive

 

 

 

 

پیگیری اخبار