مدار دولتی! قانونگذاران ایالات متحده و اروپا خبر از تغییرات صنعت الکترونیک دادند.

اگرچه زمان در گذران است اما همچنان IPC  بر حمایت از صنعت الکترونیک متعهد مانده است. به گفته ­ی IPC،  در سال آینده صنعت الکترونیک به جایگاه چشمگیری خواهد رسید.  در انتخابات پیش رو واشنگتن دی سی که در ماه نوامبر برگزار خواهد شد، کاندیداتورها به منظور بدست آوردن رای بیشتر، حمایت از صنعت الکترونیک را از جمله شعارهای انتخاباتی خود اعلام کرده­اند. که البته نتایج انتخابات نیز تاثیر فراوانی بر تمامی صنایع از جمله صنعت الکترونیک خواهد داشت.

 

COVID-19 چگونه بر صنعت الکترونیک ایالات متحده و اروپا تأثیر می گذارد؟

اخیرا شاون دوبراواتک، رئیس اقتصاد IPC گزارش چشم انداز اقتصادی صنعت الکترونیک را منتشر کرد. گزارش نشان می دهد پس از چندین ماه همه­ گیری، صنعت الکترونیک مقاومت خوبی را دربرابر معضل رکود نشان داده است.اگرچه ویروس کرونا تاثیر منفی زیادی بر اقتصاد داشته اما با این حال نسبت به چندین ماه گذشته، وضعیت بهبود پیدا کرده است. اما بازهم سرعت حرکت کند بوده و ممکن است در بازه­ ی زمانی کوتاه به چشم ­اندازهای صنعت الکترونیک دست پیدا نکنیم.

 

از دیگر مسائل این است که تقاضا غیرقطعی است که در این رابطه  DuBravac هشدار می دهد "در حال حاضر اقتصاد بسیار حساس بوده و هرگونه رفتاری میتواند باعث سقوط شود."

 

به همین خاطر لوایح دفاعی ایالات متحده به مقاومت بیشتر در برابر زنجیره­ های تأمین الکترونیک متعهد شده است. بیش از دو دهه، ایالات متحده نسبت به کاهش تولیدات صنایع الکترونیکی خود بی اهمیت بوده است، هشدار کارشناسان دولت مبنی بر ضعیف شدن امنیت ملی کشور در پی کاهش تولیدات الکترونیک، باعث شد مجلس و سنای ایالات متحده برای تقویت انعطاف پذیری و امنیت اکوسیستم تولید الکترونیک، مقرراتی را دفاع ملی مالی 2021 بگنجانند، از جمله ساخت صفحه مدار چاپی و مونتاژ صفحه چاپ مدار چاپی.

بر اساس این قانون  درصد  تولید  PCB ها و PCBA های مونتاژ شده در کشور ایالات متحده باید افزایش یافته تا در صنایع دفاعی حساس مورد استفاده قرار می گیرد.

این مقررات حمایت کننده­ های زیادی را در آمریکا داشته و هیچ عضوی از مجلس سنا با این مقررات مخالفت نکرده است.

 

منبع : smt iconnect007

 

 

 

 

 

برای سفارش برد مدار چاپی و مونتاژ شده اینجا کلیک کنید.