کاهش هزینه مونتاژ برد الکترونیکی

معمولا افرادی که وسایل الکترونیکی خرید می کنند، به دنبال محصولی با کیفیت بالا و قیمتی پایین هستند. بنابراین عجیب نیست که برای مهندسین برد مدار چاپی این سوال پیش بیاید که چطور هزینه های تولید را کاهش دهیم؟ کاملا معقول است که این کاهش هزینه باعث افزایش فروش محصولات الکترونیکی شود. در این موقعیت معمولا مهندسین تولید شروع به جستجو می کنند. آن ها به دنبال کمترین پیشنهاد قیمت در بین تولیدکنندگان هستند. اما اغلب شرکت هایی که مونتاژ برد الکترونیکی را با قیمت پایینی ارائه می کنند، کیفیت را نادیده می گیرند. کیفیت پایین مونتاژ برد مدار چاپی می تواند به شکست کل تولید منجر شود. از طرفی دیگر بالاترین قیمت نیز تضمین نمی کند که تولیدکننده تخصص و مهارت کافی را دارد. قیمت بالای مونتاژ برد الکترونیکی به دلیل هزینه های مراحل مهم مونتاژ برد است.

پیدا کردن معدن طلا آسان نیست! باید بین کیفیت مونتاژ برد، خدمات مشتری و هزینه ها تعادل را حفظ کرد. این مورد آسان نیست، مخصوصا برای افرادی که تازه وارد این صنعت شدند. در ذیل راههایی که بدون افت کیفیت می توان هزینه های مونتاژ برد را کاهش داد بیان می­کنیم.

بوم کامل

بومی که برای شرکت مونتاژ برد می فرستید شامل اطلاعاتی مانند قطعات الکترونیکی و موادی ضروری برای فرآیند تولید برد مدار چاپی است. لیست مواد به صورت خاص شامل :

  • تعداد قطعات الکترونیکی
  • نام دقیق تولیدکننده (به طور مثال جهان الکترونیک)
  • تعیین مرجع
  • توصیف قطعات الکترونیکی
  • اطلاعات بسته بندی

 

اگر راجع به اینکه دقیقا چه اطلاعاتی را در بوم بیاورید اطمینان ندارید، با شرکت تماس بگیرید. هر چند شرکت های بزرگ مانند جهان الکترونیک فرم بوم مخصوص خود را دارند. آن ها بر اساس سال ها تجربه و تخصص سفارشات خود را کامل می کنند. تحویل بومی کامل فرآیند پیچیده مونتاژ برد را سرعت می بخشد.

 

نیاز به قطعات الکترونیکی را به شرکت مونتاژ برد بسپارید.

کنترل تولید و هزینه های آن کار سختی است بنابراین کار را به کاردان بسپارید! شرکت مونتاژ برد سال ها خدمات مونتاژ را ارائه می دهد، بنابراین زنجیره تامین قطعات الکترونیکی خود را دارد که با قیمت عمده می تواند قطعات الکترونیکی مورد نیاز خود را تامین کند.

 

تست و کنترل برد مونتاژ شده را فراموش نکنید.

شاید تست، هزینه کلی تولید را افزایش دهد اما این مورد برای حفظ کیفیت بالای برد ضروری است. شرکت مونتاژ برد، می تواند خدمات تست و کنترل را نیز انجام دهد. بعضی شرکت ها مانند جهان الکترونیک ماشین آلات و همچنین دانش لازم برای بررسی و تست بردها را دارند. بدیهی است که کارخانه برد مدار چاپی از شرکتی که فقط تست برد انجام می دهد، هزینه پایینتری دارد.

 

به کارشناسان خبره تکیه کنید.

با چشمان بسته به شرکت مونتاژ برد الکترونیکی که ادعای داشتن کارشناسان خبره و با تجربه برای ارائه مونتاژ برد با بالاترین کیفیت را دارند، اعتماد نکنید! زمانی که صرف جمع آوری اطلاعات در این زمینه می کنید، با ارزش است. اینکه شرکت ابزار و ماشین آلات بروز برای ارائه مونتاژ برد با بالاترین کیفیت را داشته باشد، اهمیت دارد. همچنین شرکتی که زنجیره تامین قطعات الکترونیکی نیز دارد، مزیت بزرگی به شمار می رود تا قطعات الکترونیکی را با قیمتی مناسب تهیه کند، به این طریق شما تمرکز بیشتری روی پروژه خود را خواهید داشت. به گواهینامه شرکت برد مدار چاپی توجه کنید. اینها تاییدکننده ی دانش و مهارت لازم برای خدمات مونتاژ برد است. آن ها اطمینان می دهند که مونتاژ برد طبق دستورالعمل های استاندارد انجام می شود.

دو گواهینامه ضروری است:

  • ISO9001 : این گواهینامه ثابت می کند که شرکت کیفیت محصولات و خدمات خود را بهبود می دهد. استاندارد شرکت وابسته به مدیریت بالای کیفیت است که انتظارات مشتریان را برآورده می سازد.
  • ISO22301 : این گواهینامه تاکید می کند که شرکت استاندارد مدیریتی را روزانه رعایت و ریسک های کسب و کار را اولویت بندی می کند. این استاندارد مشخص می کند که این موارد را شرکت مونتاژ برد، شناسایی می کند و توان مدیریتی حذف آنها را دارد.

 

به شرکتی که اعتبارش اثبات شده تکیه کنید. تجربه و دانش شرکت مونتاژ برد هزینه های تولید را تا حد زیادی کاهش می دهد که پیدا کردن آن دشوار است.

 

منبع techstory