مسیر تولید موفق برد مدار چاپی

در فرآیند تولید برد مدار چاپی عامل های مختلفی تاثیرگذار است. از طراحی برد مدار چاپی گرفته تا توسعه سیستم ، حسابداری مالی و سیاست دولت در صنعت. برای موفقیت مسیری وجود دارد و قطب های تولید برد مدار چاپی در این مسیر راهگشا هستند که باید مدنظر قرار دهید.

 

قطب اول : فناوری

تولید برد مدار چاپی بسیار چالش برانگیز است. پاسخ به سوالات ذیل ضروری است:

 • چه تقاضاهایی برای برد وجود دارد؟
 • چه فناوری متناسب با این تقاضا و طرح ها است؟
 • طراحی برد مدار چاپی منعطف نیاز است؟
 • چه لمینیت برد مدار چاپی مناسب است؟

 

قطب دوم و سوم : هزینه و سختی کار

انتخاب نیروی کار مناسب مانند شریک تجاری و تولیدکننده حیاتی است. روال کار روزانه باید مشخص باشد و روی آن نظارت شود. تولید باید همراه با استاندارد و گواهینامه های مربوطه انجام شود. پرسنلی که در خط تولید به کار گرفته می شوند باید تخصص و تجربه مربوط را داشته باشند.

 

قطب چهارم : فروش

محصول تولیدی شما از طریق این واحد به بازار معرفی می شود. بنابراین پرسنل مجرب برای به دست گرفتن بازار نیاز است. با استفاده از پیاده سازی سیستمی کارآمد برای فروش می توان بازدهی سرمایه گذاری را در زنجیره تامین به حداکثر رساند. لازم به ذکر است جهان الکترونیک در حال آپدیت سیستم فروش قطعات الکترونیکی جهت سهولت استفاده مشتریان است.

 

قطب پنجم : امنیت سایبری

تولید برد مدار چاپی باید همراه با امنیت سایبری اطلاعات و منابع موجود باشد که یکی از ملزومات اصلی برای توسعه تولید است.

 

حال شش گام لازم در مسیر تولید برد مدار چاپی را بیان می کنیم. بسته به گامی که در آن قرار دارید باید از قطب ها استفاده کنید. تجربه و تخصص شما در این زمینه کمک می نماید. باید قطب ها را به موقع در چرخه تولید بکار ببندیم تا در مسیر توسعه، اثربخشی را داشته باشند. مدیر پروژه باید برنامه، مسیر، زمانبندی و اهداف را تعیین کند تا مسیر موفقیت طی شود. برنامه کاری باید در صورت موفقیت یا عدم موفقیت نیز مشخص باشد. برای موفقیت از ایده تا راه اندازی برد الکترونیکی را بیام می کنیم:

 

 • تولید مفهوم و ایده

یک ایده به تنهایی باعث تولید برد نمی شود. برای شروع  PDP ابتدا باید به سوالات ذیل پاسخ داد: بهینه ترین و مقرون بصرفه ترین راه ممکن برای تولید برد الکترونیکی چیست؟ از چه نوع فناوری لستفاده می کنید؟ چه مقدار هزینه می کنید؟ با توجه به نیاز بازار باید نوع فناوری را برای فروش مشخص کنید. همچنین میزان سودآوری راه حل بالقوه خود را نیز محاسبه کنید.

 

 • تحقیق و تحلیل

وقتی ایده را به طور کامل تنظیم کردید، تحقیق و آنالیز شروع می شود. تمام قطب ها اینجا باید به کمک شما بیایند. آنالیز مهره کلیدی در هر PDP است و این مرحله معمولا دست کم گرفته می شود. منابعی برای برد دارید که بازار، تقاضای آن را ندارد و یا شلوغ و گران است. زمان مناسبی را اختصاص دهید تا هزینه، فروش و آنالیز بازار را بهبود دهید. بازار را بشناسید تا محصول خود را به خوبی بشناسید.

 

 • طراحی برد الکترونیکی

وقتی تمام پارامترها تنظیم و کامل آنالیز شد، شما برای طراحی برد آماده هستید. هر چه در مراحل اولیه متوجه بهینه بودن طراحی خود شوید، احتمال انتخاب درست تولیدکننده برد بیشتر می شود. با توجه به طراحی برد الکترونیکی شما ، توانایی فنی ، ظرفیت و تجربه کمک زیادی به تولید برد طراحی شده می کند.

 

 • نمونه اولیه

تولید نمونه اولیه در طول PDP یکی از مهمترین مراحل است. آیا تمام پارامترها را رعایت کردید؟ آیا به زمان تعیین شده رسیده اید؟ آیا کارخانه تولید برد صلاحت لازم را دارد؟ سابقه تولید برد مربوط به محصول شما را دارد؟

این مرحله را با تمرکز خاصی به انجام برسانید تا زمان و هزینه زیادی را صرفه جویی کنید. از ابتدا تولیدکننده مناسب را مطابق با حجم فروش خود انتخاب کنید.

 

 • تولید برد

وقتی صحبت از تولید به میان می آید، شما باید مطمئن شوید تا تمام جوانب را بررسی کردید. تولید خود را مستند کنید و به کار تولیدکننده نظارت داشته باشید. در اینجا مدیریت زنجیره تامین با توجه به بازار محصول، موفقیت محصول شما را تضمین می کند.

می توان با توجه به بازتابی که از بازار دریافت می کنید، محصول خود را بهبود ببخشید. به این طریق اعتمادی که برای محصول نیاز است، بوجود می آید. بنابراین تیم فروش و بازاریابی نقش مهمی را در این مرحله در همکاری با طراحان و توسعه دهندگان ایفا می کنند.

 

 • راه اندازی

در این مرحله محصول آماده ارائه است و باید اسناد مربوطه، قوانین و دستورالعمل ها تنظیم شود. در صورت استفاده بهینه از قطب ها محصول را راه اندازی نمایید.

 

5 نکته برای بهبود محصول

 1. پرسش و پاسخ سوالات
 2. تحقیق برای شناسایی چالش ها و پتاسیل ها
 3. مراحل را در طراحی برد الکترونیکی از قلم نیاندازید. اشتباهات در طراحی همانند انتخاب تولیدکننده نامناسب باعث تحمیل هزینه های سنگینی می شود.
 4. شرکای تجاری معتمد انتخاب کنید تا از شفافیت در کار، مستندسازی و تولیدکننده مسئول استقبال کنند.
 5. مستندسازی را فراموش نکنید. با مستندسازی فرآیند کاری، بستر مناسبی برای رشد و ترقی ایده خود فرآهم آورید.

 

صرف زمان کافی مخصوصا در مراحل اولیه برای پیشبرد موفقیت آمیز فرآیند تولید شدیدا توصیه می شود. به این طریق مطمئن هستید که فرآیند تولید به صورت بهینه برای فروش انجام شده است. این موضوع را به خاطر داشته باشید که ایده به تنهایی کافی نیست. کاربرد فناوری مناسب، نیروی کاری بهینه با توجه به درآمد فروش لازم است.

 

 

منبع iconnect007