5 ابزار طراحی برد الکترونیکی با کمک هوش مصنوعی

شرکت های زیادی بر اساس نیاز برد مدار چاپی از هوش مصنوعی استفاده می کنند و به تولید کد می پردازند. اتوماسیون کارها با این نرم افزارها، تجربه کاربری را در طراحی برد الکترونیکی بهتر و راحتتر کرده است. ما در ذیل به 5 شرکت که به تولید نرم افزارهایی با پایه هوش مصنوعی در طراحی برد مدار چاپی کردند را معرفی می کنیم.

 

JITX

شرکتی استارتاپی است که در زمینه پیشرفت فناوری کار می کند. نرم افزاری برای کمک به شرکت های سخت افزاری در زمینه طراحی برد الکترونیکی دارد. ابزارها کدنویسی شده اند و طراحی هایی بهتر را با عملیاتی بهتر در اختیار قرار می دهد. با استفاده این ابزارها نتایج سریعتری با خطای ناچیز می گیریم. خروجی CAD را می توان با این نرم افزار داشت و همچنین می توان از کدها متعدد استفاده نمود. بعضی از عملیات روتین مانند مرتب سازی پین ها، انتخاب قطعات الکترونیک ، طراحی شماتیک و ساخت BOM را اتوماسیون می کند. کارهای کوچک را به هوش مصنوعی واگذار کنید و روی قسمت­های مهم پروژه تمرکز کنید. طراحی برد با این نرم افزار متن باز است و به راحتی می توانید طراحی ها و کتابخانه ها را با کل تیم به اشتراک بگذارید.

 

Continuity

ابزارهای این نرم افزار نیز مبتنی بر هوش مصنوعی است، به همین دلیل محیط طراحی برد الکترونیکی راحتی را مهندسین تولید فرآهم می کند. این ابزار 90 درصد زمان طراحی را به دلیل اتوماسیون فرآیندهای دستی طراحی، کاهش می دهد. از این ابزار می توان ایده های خلاقانه نیز گرفت. طراحان برد مدار چاپی، می توانند بانک های وب زیادی را همراه با کامپایل آنها در برد مدار چاپی داشته باشند.

 

Circuit Tree

شرکتی استارتاپی در هند است که از ابزارها بر پایه GUI برای اتوماسیون مدارها با خروجی عالی استفاده می کند. با این ابزارها مکان خاصی از برد برای تمام قطعات الکترونیکی، اتوماتیک انتخاب و طراحی پیچیده، ساده می شود. ادیتور این برنامه طراحی سریع برد الکترونیکی را با کامپایلی سریع فرآهم می آورد. توابعی نیز برای راحتی کار مهندسین فراهم می آورد و از کمی اتوماسیون برای کاهش پیچیدگی کار طراحی استفاده می کند.

 

Zuken

ابزار CADSTAR این نرم افزار برای استفاده در طراحی برد مدار چاپی معروف است. چندین مدار برای طراحی برد مدار چاپی دارد. تمام نیازهای طراحان با این ابزارهای حرفه ای برآورده می شود.

  • ادیتور طراحی برد مدار چاپی CADSTAR : این ابزار برای یادگیری، استفاده از طرح های برد مدار چاپی و دسترسی به راه حل طراحی پیچیده و تنظیم آنها به صورت آخرین فناوری استفاده می شود. طرح های برد مدار چاپی را با اجرای سریع خروجی می دهد.
  • ابزارهای ادیتور کتابخانه : کتابخانه پایه طراحی فرآیندها است که به شما دسترسی به کتابخانه جهانی را برای تولید برد مدار چاپی می دهد. با استفاده از این ابزار می توان طرح خود را با نرم افزار eCADSTAR آپدیت کرد.
  • ادیتور شماتیک و رایگان برد مدار چاپی : می توان با این قابلیت تمام اطلاعات طرح های برد مدار چاپی را با کنترل کامل به اشتراک گذاشت. eCADSTAR اجازه یادآوری هر چیزی را بدون لایسنس ادیتور می دهد.

 

Gumstix Geppetto

این یک ابزار آنلاین بر پایه هوش مصنوعی است. این ابزار کمک زیادی به طراحی بردهای متعدد مدار چاپی در یک پروژه می کند. محیط سه بعدی را برای فهم بهتر فرآهم می آورد و با اتوماسیون کامل می توان مدارهای مختلف را در یک برد مدار چاپی ترکیب کرد که به این صورت طراحی عالی برای برد مدار چاپی خواهیم داشت. تنها اشکالی که این ابزار دارد این است که نمی توان فایل های طراحی را به اشتراک گذاشت و محدودیت هایی برای قطعات الکترونیکی دارد اما هنوز هم بیشترین ابزار طراحی برد مدار چاپی با پایه هوش مصنوعی است.

 

نتیجه استفاده از هوش مصنوعی در طراحی برد مدار چاپی         

هوش مصنوعی در طراحی برد مدار چاپی انقلابی در جهان الکترونیک بوده است. مهندسین می توانند بردهای مدار چاپی را در زمان بسیار کمتری طراحی کنند. اتوماسیون امکان مدیریت مدارهای مختلف را در یک پروژه می دهد و کار با این ابزار نیز بسیار ساده است.

 

منبع rtinsights